Отворена изложба слика Петра Ђаковића

КОТОР ВАРОШ, 21. АПРИЛА – У галеријском простору которварошке биоскопске дворане вечерас је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан отворио изложбу слика Петра Ђаковића.

DSCN6146

Начелник Сакан је отварајући изложбу истакао да Ђаковићев стваралачки опус превазилази границе аматерског стваралаштва.

Његово стваралаштво је препознато у научним круговима Републике Српске и у себи садржи све елементе потенцијалне институционалности“, рекао је Сакан и додао да ће општина Котор Варош у наредном периоду подржати све културне манифестације које промовишу домаће вриједности.

Професор Миодраг Ромић је говорећи о аутору изложбе напоменуо да је ово његова трећа самостална изложба на којој се може видјети широка лепеза мотива.

DSCN6140

Од пејзажа до космичких дубина и звјезданог неба, са нагласком на боју у односу на фигурацију, а ту су и национални мотиви који отварају причу о епском страдању српског народа на Косову и Метохији“, закључио је Ромић.

Љубав према кисту и бојама се код Ђаковића јавила давне 1983. године, а своју потребу за умјетничким изражавањем дуго је исказивао у малим скицама рађеним на нотесима.

Ако ово што радим може да обрадује и друге онда је моја радост постала заједничко добро“, истакао је Ђаковић.

Организатори изложбе су општина Котор Варош и ЈУ „Центар за културу, спорт и информисање“.