Позив за учешће на јавној расправи

Позив организацијама цивилног друштва за учешће на јавној расправи о темама за предстојећи јавни позив за финансирање пројеката
који организирају УНДП ЛОД  IV пројект и Општина Котор Варош

Општина Котор Варош објављује позив за организације цивилног друштва (ОЦД) са подручја општине Котор Варош за учествовање на јавној расправи о темама за предстојећи јавни позив који организују и проводе пројекат “Јачање локалне демократије/демокрације IV” (ЛОД IV) у сарадњи са општином Котор Варош.

Јавна расправа ће се се одржати 09.02.2014. године (понедељак) у сали Скупштине општине са почетком у 10.00 часова.

Предложене теме јавне расправе су:

1.Подршка активностима младих у области заштите и очувања животне средине
2.Подршка активностима жена на промоцији културе и очувању традиције
3.Побољшање квалитета живота угрожених категорија становништва општине укључујући стара и инвалидна лица и лица са посебним потребама
4.Стварање услова за развој воћарства и сточарства у руралним подручјима

Током Јавне расправе биће изабран и члан/замјеник у комисији који ће представљати ОЦД током евалуација.
Чланство у комисији не искључује из јавног позива ОЦД која предложи члана комисије.

ЛОД IV финансира Европска унија из средстава Инструмента за претприступну помоћ (ИПА) у износу од 2 милиона евра, а спроводи Развојни програм Уједињених нација у Босни и Херцеговини (УНДП БиХ).