Почела дезинфекција и уређење спортске дворане

КОТОР ВАРОШ, 8. МАЈА – Радници предузећа „Топ-Маркет“ марљиво раде на припреми которварошке спортске дворане за одржавање тренинга и такмичарских наступа спортских колектива са подручја општине након готово двомјесечне паузе узроковане ширењем вируса корона.

IMG-eb6d6a4d106d8d51ea4306ca9cb9ff95-V

Средства за ову намјену је обезбиједила општина Котор Варош, како би спортисти и спортски клубови могли несметано да обављају своје активности када се стекну услови.

У потпуности ће бити очишћене столице на трибини и терен, а биће урађена и темељна дезинфекција. Унутрашњост дворане ће засијати пуним сјајем како би одговорила захтјевима спортиста у наредном периоду“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан.

IMG-716ef7b5eb91df1b6ccb12180383463b-V

Пандемија вируса корона, осим на економију и привреду имала је негативан утицај и на спорт у Републици Српској пошто су сва такмичења прекинута, а спортским клубовима забрањен је и тренажни процес.

С обзиром да број опорављених од вируса корона расте планирају се и мјере постепеног укључивања спортиста у тренажне процесе.

IMG-04e2f9b3732ad7310b08b025c8906cd6-V