Почиње са радом „Љетна школица“

КОТОР ВАРОШ, 4. ЈУЛА – Народна библиотека Котор Варош у јулу организује интерактивну „Љетну школицу“ за школску дјецу узраста од првог до петог разреда.

По ријечима директора которварошке Народне библиотеке Бојане Васић „Љетна школица“ је осмишљена тако да дјеца кроз занимљиве и интерактивне игре уче читати, али је првенствени циљ да се забаве.

Свака радионица биће тематска а школарци ће уживати и у такмичењима, наградама, дипломама али и друштвеним играма, квизовима и слично“, истакла је Васићева.

Plakat skola

Једна од едукативних радионица ће бити „Занимљива граматика“, на којој ће дјеца у форми квиза рјешавати неке граматичке нејасноће.

Подучаваћемо дјецу о томе зашто је важно читати књиге, колики је значај хигијене за здравље људи, а све у циљу да им љето буде забавно и корисно“, нагласила је Васићева.

Она каже да ће све бити пропраћено игром и забавом, како дјецу не би превише оптерећавали градивом, а по завршетку „Љетне школице“ предвиђена је додјела награда и диплома најбољима.