Први дјечији годишњи концерт фолклорнога ансабмла

КОТОР ВАРОШ, 21. ДЕЦЕМБРА – У Котор Варошу је вечерас одржан први дјечији годишњи концерт фолклорног ансамбла Котор Варош, који је основан прије двије и по године и броји око 100 чланова.
DSCN2908
Публици су се први пут представили најмлађи чланови овог ансамбла, њих шездесетак, са колом Дјечија ходалица, средња група се представила играма са Баније, дјевојачким колом Лужичанка, док су најстарији чланови извели игре из Србије и Прњавора.

Сав приход од купљених улазница намијењен је за набавку нових ношњи.

Предсједник Фолклорног ансамбла Котор Варош Живана Варошић уручила је захвалнице пријатељима и спонзорима који су помогли организацију концерта.

Кореограф Марина Томић уручила је посебне дипломе за најперспективније чланове Јовану Мијић и Александра Тривуновића.

“Ова награда је подстрек да и даље наставим са ангажованим радом, а уједно ћемо се трудити да традицију балканских народа у игри и пјесми сачувамо од заборава“, истакла је Јована Мијић.

Публици су се представили и хармоникашки ансамбл “Жубор” и КУД “Милош Дујић – Мишо” из Челинца, као и Анђела Болановић која је извела пјесме “Заспо Јанко” и “Црвен цвете”.