Реализовано 12 пројеката у вриједности од 30.477 КМ

КОТОР ВАРОШ, 4. ДЕЦЕМБРА  – Омладинска банка Котор Варош је у 2014. години одобрила 12 пројеката младих, од којих је 11 успјешно реализовано у периоду од јуна до новембра мјесеца на подручју општине Котор Варош, а реализација једног пројекта је у току.

banka

Директор програма Фондације Мозаик Жељко Пауковић је истакао да је укупна вриједност 12 пројеката 30.480 КМ, који су заједнички обезбиједили општина Котор Варош (8.914 КМ) и фондација Мозаик (6.170 КМ) од донатора УСАИД, а неформалне групе младих су обезбиједиле укупно 15.392 КМ кроз мобилизацију локалних ресурса од 3 институције, 4 организације, 12 предузећа и 18 грађана.

У реализацији ових пројеката учествовало је укупно 123 волонтера и волонтерке, који су допринијели са 3125 волонтерских сати, а укупан број корисника ових пројеката је 916“, истакао је Пауковић

По ријечима Ведрана Филиповића у МЗ Врбањци је успјешно реализован пројекат „Шести човјек“. Ријеч је о пројекту из области кошарке у чијој реализацији је учествовало 40 волонтера.

„Чувајмо наше културно наслијеђе“ је пројекат у оквиру којег су направљене и опремљене двије просторије за вјежбу, које ће користити млади за похађање часова хармонике.

Просторије су отворене сваког дана за све оне који желе да науче свирати, а тако ће дати свој допринос чувању културног наслијеђа“, рекао је вођа пројекта Стефан Сакан.

У протеклих пет година сарадње са Омладинском банком у овој локалној заједници је реализовано 55 пројеката из области културе, спорта и екологије у вриједности 187.000 марака.