Средњошколци положили испит хуманости

КОТОР ВАРОШ, 24. АПРИЛА – У оквиру обиљежавања Дана општине – 24. априла данас је у Средњошколском центру /СШЦ/ „Никола Тесла“ одржана акција добровољног давања крви под називом „Матуранти своме граду“, у којој је прикупљено 38 доза драгоцјене течности.

Секретар Општинске организације Црвеног крста Котор Варош Борислав Брборовић рекао је да је чак 70 ученика жељело да дарују крв, али да због ниског или високог притиска 32 није било у могућности да то уради. Подршку ученицима пружили су и професори СШЦ „Никола Тесла“.

Akcija 1

Поносни смо на данашњи број прикупљених доза, а поготово због чињенице да је све више младих који су свјесни важности једне овакве акције“, истакао је Брборовић.

Akcija 2

Он каже да је добровољно давалаштво крви у Котор Варошу у експанзији, што даје гаранције грађанима да ће увијек имати на располагању довољне количине крви свих крвних група.

38 доза драгоцјене течности ће бити предате Заводу за трансфузијску медицину Републике Српске.