Субота нерадни дан, у недјељу раде трговине

КОТОР ВАРОШ, 8. МАЈА – У складу са одредбама Закона о празницима Републике Српске нерадни дан је 9. мај, када се обиљежава републички празник – Дан побједе над фашизмом.

У дане празника Републике не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

Одлуком општинског Штаба за ванредне ситуације у недјељу (10. мај) је дозвољен рад трговачким центрима, трговинама на велико, трговинама прехране и месницама у периоду од седам до 14 часова.

На овај начин се изашло у сусрет захтјевима бројних потрошача и грађана, јер ће рад трговинама бити забрањен дан раније.

Иако је ранија одлука Штаба да недјељом не раде продавнице прехрамбеном робом, одлучили смо да у недјељу 10. маја омогућимо њихов рад у наведеном периоду, како би грађани могли обавити набавку неопходних потрепштина“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан.