Сјећање на жртве усташких злочина на Рашће брду

КОТОР ВАРОШ, 2. СЕПТЕМБРА – На Рашће брду код Котор Вароша данас је обиљежено 77 година од страдања 20 бораца Народно-ослободилачког рата и цивила, које су убиле усташе 1942. године.

Код Спомен-костурнице служен је парастос за страдале, а затим су положени вијенци.

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан истакао је да сјећање на овај догађај треба да указује млађим покољењима да се прошлост не смије заборавити.

IMG-c8572a570fa944804579bb2b69cf044e-V

Овдје смо да покажемо да се сјећамо и памтимо ову жртву која је огромна и која је показала колико су народи овдје слободољубиви и воле правду, а наша је обавеза да тековине антифашизма и цивилизованог свијета баштинимо“, поручио је Сакан.

Обиљежавање су организовале Општинска борачка организација Челинац и организација СУБНОР-а из Котор Вароша.

IMG-74ae57da3b2f13b1a022f0ed6c4d593b-V

Осим њих и начелника општине Котор Варош, вијенце на Спомен-костурницу положили су представници Општинске борачке организације Котор Варош и потомци страдалих.