Трифуновић побједник никољданског турнира

КОТОР ВАРОШ, 18. ДЕЦЕМБРА – Андреј Трифуновић, ученик шестог разреда ОШ „Свети Сава“ из Котор Вароша, побједник је традиционалног никољданског шаховског турнира који је одржан у подручној школи у Забрђу.

DSC08954

То је трећи тријумф Трифуновића на 15-ом издању ове традиционалне манифестације, на којој су учествовала 23 ученика.

Друго мјесто припало је Адаму Јокановићу, доки је трећи био Драгиша Дубочанин. Тројица првопласираних такмичара су стекли право учешћа на појединачном општинском шаховском турниру.

Турнир је, повлачењем првог потеза у партији Зоран Делић – Андреј Трифуновић, отворила Слађана Шубара, директор ЈУ ОШ „Свети Сава“ Котор Варош.

Најуспјешнијим учесницима је Сергеј Молчанов, предсједник ШК „Котор Варош“, уручио пехаре и дипломе. Никољдански турнир су заједнички организовали ОШ „Свети Сава“ и ШК „Котор Варош“.