Трифуновић побједник никољданског турнира

КОТОР ВАРОШ, 17. ДЕЦЕМБРА – Андреј Трифуновић, ученик деветог разреда Основне школе “Свети Сава” из Котор Вароша, побједник је традиционалног никољданског шаховског турнира који је одржан у подручној школи у Забрђу.

То је пети тријумф Трифуновића на 18-ом издању ове традиционалне манифестације, на којој је учествовало 14 ученика.

Играло се пет кола по швајцарском систему, а Трифуновић је остварио учинак од четири побједе и један реми.

Срећан сам због тријумфа у врло јакој конкуренцији, а поготово због чињенице да сам освојио 4,5 поена и тако одбранио титулу од прошле године“, рекао је Трифуновић.

IMG-e13191a92dd83d7218c19946e98e4b56-V

Друго мјесто припало је Жељку Јокановићу, а трећи је био Ведран Ђурић.

Предсједник Шаховског клуба /ШК/ “Котор Варош” Сергеј Молчанов уручио је најуспјешнијим учесницима пехаре и дипломе.

Никољдански турнир заједнички су организовали ОШ “Свети Сава”, Српско просвјетно и културно друштво /СПКД/ “Просвјета” и ШК “Котор Варош”.