Тријумф Станковића на Светосавском турниру

КОТОР ВАРОШ, 22. ФЕБРУАРА – Которварошки шахиста Драган Станковић побједник је 28. Светосавског турнира „Масловаре 2021“ на којем је учествовао 21 такмичар са подручја општине Котор Варош.

Турнир, који је јуче одржан у Основној школи „Петар Петровић Његош“ у Масловарама, организовали су та школа и мјесна заједница Масловаре, уз подршку општине Котор Варош.

Turnir Maslovare 1

Станковић је освојио прво мјесто са максималним учинком од девет поена из девет одиграних кола.

Радује ме побједа у веома јакој конкуренцији на овом светосавском турниру, јер је ријеч о такмичењу са дугогодишњом традицијом, чиме сам потврдио добру форму пред наредне наступе који ме очекују”, рекао је Станковић.

Друго мјесто је заузео Сергеј Молчанов, а треће је припало Дражи Обрадовићу.

Најбољи такмичар из Мјесне заједнице Масловаре је Неђо Товиловић, а награђени су и најуспјешнији такмичар из Основне школе „Петар Петровић Његош“ Ново Борић, затим најбоља омладинка Нина Јовановић и најбољи омладинац Никола Јовановић, као и најстарији учесник Радован Башић.

Pobjednik Dragan Stankovic

Награде најбољима уручио је члан Организационог одбора турнира Миладин Јовановић и предсједник Школског одбора Ново Борић.