Усвојен ребаланс буџета од 8.800.000 КМ

КОТОР ВАРОШ, 30. НОВЕМБРА – Одборници Скупштине општине /СО/ Котор Варош усвојили су на данашњој сједници ребаланс буџета од 8.800.000 КМ, што је за 500.000 КМ више у односу на овогодишњи буџет.
DSCN7373

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан рекао је да је ребаланс базиран на повећању непореских прихода.

“Успјели смо наплатити спорна потраживања за посљедње двије године од ШГ “Врбања” по основу продаје дрвних шумских сортимената, чиме смо премашили првобитни план за 460.000 КМ”, истакао је Сакан и додао да се у наредној години очекују већи приходи од продаје општинског земљишта.

“Ове године имамо пад прихода по основу продаје општинског земљишта, али су порески приходи повећани за 139.300 КМ”, нагласио је Сакан.
DSCN7375

Одборници су усвојили и Нацрт буџета општине Котор Варош за 2018. годину у износу од 8.400.00 КМ.

Једногласно је усвојен Пословник о раду СО Котор Варош и извјештај о раду општинске управе за 2016. годину.

Досадашњи одборник листе “СРС-Српска у сигурне руке” Драган Мијић је на почетку засједања рекао да излази из овог клуба и убудуће ће дјеловати као независни одборник.