У току уклањање објекта „Житног магацина“

КОТОР ВАРОШ, 3. МАРТА – У општини Котор Варош је у току акција уклањања девастираног и рушевног објекта „Житног магацина“, који се налази уз главну улицу и већ дуже времена представља опасност и угрожава безбједност становништва.

У протекле двије године уклоњен је угоститељски објекат „Стари кестен“, затим „Жељезара“, стара школа и угоститељски објекат „Бобас“.

IMG-1b905e842717f00c4f322e05274387ef-V

Претходно је општина Котор Варош по службеној дужности покренула наведени поступак, гдје је ангажован вјештак грађевинско-архитектонске струке.

Мишљења вјештака за пет наведених објеката је да су физички дотрајали, представљали су опасност по живот и здравље људи, околне објекте и саобраћај, и са становишта струке реконструкцијом се нису могли довести до стања за употребу.

IMG-381799d3f4ee76f016e87311545223b9-V

Уклањањем ових објеката отварају се нове визуре на главној градској улици, што ће довести до стварања другачије, урбане структуре градског језгра.