У току уређење купалишта Васин вир

КОТОР ВАРОШ, 25. ЈУНА – Радници предузећа „Декол“ већ увелико изводе радове на изградњи купалишта Васин вир у мјесној заједници Врбањци.

Ријеч је о пројекту који финансира општина Котор Варош у износу од 6.000 КМ.

IMG-72b3d63fbf2b19a8c5eb848fa2d60501-V

Након што је посјечено шибље и ниско растиње на поменутој локацији и уређен паркинг простор, који ће бити проширен уз магистрални пут, приступило се изради надстрешнице са печењаром.

Модерно изграђен објекат са столом и клупама пружа могућност одмора у врелим љетним данима.

Начелник општине Котор Варош је обишао градилиште и том приликом истакао значај купалишта за све становнике са подручја општине, али и за све путнике намјернике који желе провести угодан одмор.

IMG-a5c86c8a4b912e4b3ee75d33cccabb40-V

Ријеч је о купалишту које има традицију и учинићемо све да поново постане мјесто окупљања у предстојећем периоду. Након крчења растиња, равнања терена и уређења паркинг простора изграђен је модеран објекат са пропратним садржајима, а предстоји нам да у што скоријем року уредимо обале купалишта и степенице за прилаз самој ријеци Врбањи“, нагласио је Сакан.

IMG-f4def16275ea2ff85db8b77c049150f8-V

Одмах поред надстрешнице биће постављена и чесма са питком водом, тако да се купачи и љубитељи природе могу освјежити.