КОТОР ВАРОШ, 4. АПРИЛА – Објављен је Јавни позив за избор и именовање чланова Савјетодавног одбора грађана општине Котор Варош.

Кандидате за чланове Савјетодавног одбора грађана могу предложити: организације цивилног друштва, јавна предузећа, јавне институције, приватни пословни субјекти лоцирани у општини Котор Варош (у даљем тексту општина), професионална удружења (удружење послодаваца, привредне коморе, и сл.), удружења и фондације које у складу са својим статутом проводе активности усмјерене на жене, младе и/или маргинализоване категорије, грађани-активисти свих старосних скупина.

Кандидати за чланове Савјетодавног одбора грађана бирају се на основу сљедећих критерија: Савјетодавни одбор грађана се састоји од 7 чланова, укључујући предсједавајућег и замјеника предсједавајућег. Заинтересоване локалне организације могу предложити кандидате који ће испунити половину расположивих мјеста у Савјетодавном одбору грађана, док ће преосталу половину расположивих мјеста испунити грађани који представљају локалну заједницу без организационе припадности.

Чланови Савјетодавног одбора грађана морају бити пунољетна лица, морају имати пребивалиште на подручју општине, и морају бити неутрална – да нису државни службеници на било којем нивоу власти и да нису запослени у општинској управи.

Критерији за избор чланова Савјетодавног одбора грађана из става 1. овог члана су: мотивисаност да постану чланови Савјетодавног одбора грађана, претходно искуство у иницијативама/пројектима у локалној заједници, чврста опредјељеност да по потреби издвоје најмање 10 сати мјесечно за волонтерски рад током 24-мјесечног мандата, жеља да допринесу позитивним промјенама у заједници, други релевантни критерији.

Неблаговремене и непотпуне пријаве неће се узимати у разматрање.

У поступку именовања чланова Савјетодавног одбора грађана, водиће се рачуна о потреби равноправне заступљености особа оба пола.

Све неопходне информације можете пронаћи у рубрици Јавни позиви.