105.000 КМ за санацију градског купалишта „Бјелине“

КОТОР ВАРОШ, 23. АВГУСТА – У присуству начелника општине Котор Варош Зденка Сакана данас су представници УНДП-а и грађевинског предузећа „Декол“ потписали Анекс уговора о реализацији пројекта „Осигурање обале ријеке Врбање“ у вриједности 105.000 КМ.

Анексом је предвиђено осигурање обале Врбање на градском купалишту „Бјелине“ постављањем габионске обалоутврде у дужини од 154 метра до моста.

DSCN8339

Радови на локалитету градског купалишта почињу крајем августа и трајаће 60 дана, чиме би у значајној мјери санирали оштећења настала током мајских поплава 2014. године“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан и додао да је учешће општине у овом пројекту 30 одсто од предвиђених средстава.

Наставком изградње габионске обалоутврде санираће се оштећења на десној обали ријеке Врбање у дужини од 340 метара.