12. септембра парастос за Србе убијене на Меокрњу

КОТОР ВАРОШ, 7. СЕПТЕМБРА – На платоу Меокрње на Влашићу у уторак /12. септембар/ пети пут биће служен парастос за 21 Србина које су у одбрамбено-отаџбинском рату убили припадници муслиманских снага.

Тада је, бранећи границу которварошке општине, уз погинуле борце рањено 18 бораца 22. пјешадијске бригаде, док су 3 заробљена.

Живот за одбрану Републике Српске су положили Зоран /21/ и Јован Ђекановић /37/, Миленко /43/ и Љубомир Стојановић /29/, Стаменко /34/ и Драган Смиљић /33/, Зоран Цицмановић /30/, Љубоја Гаврић /36/, Младенко Гелић /25/, Слободан Јурић /26/, Бранислав Крагић /25/, Жељко Марковић /20/, Маринко Пејић /22/, Алекса Тепић /41/, Благоја Јолџић /38/, Неђо Ђурановић /33/, Ново Чупић /36/, Стаменко Бабић /36/, Велибор Катана /20/, Томо Керезовић /35/ и Драгомир Сакан /35/.

Полазак на Меокрње је планиран у 07.00 часова испред просторија Општинске борачке организације, а три часа касније ће бити служен парастос, положено цвијеће и упаљене свијеће за погинуле борце на платоу Меокрње.

Parastos Kruševo Brdo

У 12. 00 часова ће код цркве бити служен парастос за погинуле борце Мјесне заједнице Крушево Брдо.

Општинска борачка организација Котор Варош позива породице погинулих бораца, ратних војних инвалида, борце и грађане да присусутвују наведеном догађају и да се што достојанственије обиљежи сјећање на погинуле борце.