14 обољелих лица, из изолације изашло 456 особа

КОТОР ВАРОШ, 14. АПРИЛ – У Котор Варошу је на данашњој сједници Штаба за ванредне ситуације констатовано да је 14 особа позитивно на вирус корона, под здравственим надзором су 62 особе, њих 456 је изашло из изолације, а у карантину борави 7 особа.

Тестирањем је потврђено да су међу новозараженим особама четири пацијента са дијализе.

Од шест позитивних случајева који су јутрос потврђени у Котор Варошу њих четири су дијализни пацијенти који су били у блиском контакту са медицинским техничаром са дијализног центра, за кога је раније установљено да је заражен. Иако нису имали симптоме радници которварошког Дома здравља су урадили превентивно тестирање осам дијализних пацијената и установили да су четири позитивна“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан и додао да је данас тестирано и преосталих осам пацијената са дијализе и да се резултати њихових тестова очекују у току сутрашњег дана.

Он је нагласио да је ријеч о групи људи који су ризични због њиховог хроничног обољења и да је неопходно поступати у складу са процедуром и испоштовати све препоруке.

Када су у питању преостале двије особе које су заражене, једна је везана за породични кластер, док за друго лице тек треба утврдити узроке заразе и остварене контакте.

Из општинског Штаба су још једном апеловали на грађане да се придржавају мјера које су донијете с циљем превенције ширења вируса корона.