16 обољелих лица, из изолације изашло 487 особа

КОТОР ВАРОШ, 15. АПРИЛА – У Котор Варошу је на данашњој сједници Штаба за ванредне ситуације констатовано да је 16 особа позитивно на вирус корона, под здравственим надзором су 62 особе, њих 487 је изашло из изолације, а у карантину борави 8 особа.

Тестирањем је потврђено да су новозаражене особе два пацијента са дијализе.

Ријеч је о дијализним пацијентима који су били у контакту са медицинском сестром запоселној на дијализном центру, тако да имамо шест особа са дијализе који су заражени вирусом корона од укупно њих шеснаест тестираних из поменутог кластера. Сви заражени су пребачени у клинику за инфективне болести Универзитеттско-клиничког центра Бањалука“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан.

Из општинског Штаба су још једном позвали суграђане да задрже дисциплину и истрају у провођењу мјера и препорука, како се са доласком топлијег времена не би погоршала епидемиолошка слика у Котор Варошу, која је још увијек под контролом.