350.000 КМ за санацију локалних путева

КОТОР ВАРОШ, 16. АПРИЛА – Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан обишао је данас више локација на којима су у току радови на модернизацији и санацији локалних путева.

DSCN7861

Радови теку предвиђеном динамиком и убрзо ће бити асфалтиран пут у насељу Баштина у дужини од 200 метара, локални пут Раштани – Бојићи у дужини од 185 метара, као и пут према гробљу у Раштанима у мјесној заједници Масловаре.

Такође, у току су радови на модернизацији пута у Савићима и у мјесној заједници Вагани према Засељу.

Сходно плану утрошка за реализацију инфраструктурних пројеката планирано је да на подручју општине ове године буде асфалтирано 2 километра и 700 метара локалних путева“, истакао је Сакан.

DSCN7853

Средства за ову намјену су обезбијеђена од накнаде за кориштење шума и шумског земљишта за развој неразвијених дијелова општине са којих потичу продати шумски дрвни сортименти у износу 350.000 КМ.

Општина Котор Варош ће у 2018. години на 13 локација извршити модернизацију и санацију локалних путева.