750 комплета бесплатних уџбеника основцима у Котор Варошу

КОТОР ВАРОШ, 22. АВГУСТА – Представници Града Бањалука данас су донирали 750 комплета уџбеника за дјецу од петог до деветог разреда у Котор Варошу, а које су вратили бањалучки основци.

Бесплатни уџбеници ће бити подијељени првог дана нове школске године ђацима у Основним школама у Масловарама и Ширагама, док ће у централној Основној школи у Котор Варошу подјела бити организована у просторијама Црвеног крста 24. и 25. августа од 10.00 до 17.00 часова.

Knjige 4

Градоначелник Бањалуке Драшко Станивуковић је ђацима пожелио срећну и успјешну нову школску годину, те је поручио да је ово за градску администрацију један од најљепших дана.

Идеја о бесплатним уџбеницима је ствар која се већ трећу годину реализује. Можда сам и мало субјективан, али ово је мени једна од најзначајнијих наших акција. Поносан сам што су идеју о подјели бесплатних уџбеника преузели бројни градови и општине у региону, мислим на Србију, Хрватску, Црну Гору и наравно Републику Српску и БиХ. Август и септембар мјесец су у прошлости представљали стресан период за родитеље, комплети књига су се отплаћивали на рате, поготово ако су вишечлане породице, али данас родитељи немају тих брига“, истакао је Станивуковић.

Knjige 2

Он је похвалио бањалучку омладину, дјецу и ђаке, који чувају књиге, како би оне могле бити од користи њиховим вршњацима у другим општинама.

Желимо да покажемо да је Бањалука одговорна као највећи град Српске према цијелој Српској. Симбол свега онога што ми радимо огледа се кроз нашу дјецу и наше основце, кроз наше најмлађе. Котор Варош, као једна од најразвијенијих општина, је неминовно саставни дио Бањалуке, и увијек ћемо бити подршка најмлађим становницима ове општине“ поручио је Станивуковић.

Он је нагласио да је Котор Варош једна од најразвијенијих општина у Републици Српској и да је локална управа у потпуности подржала ову акцију, те да је сарадња са руководством општине у областима образовања, културе, спорта, привреде и инфраструктуре на високом нивоу.

Knjige 3

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан се захвалио граду Бањалуци на подјели бесплатних уџбеника.

Рачунајући да путем ресорног министарства ученици од првог до четвртог разреда имају бесплатне уџбенике, и уз овај поклон града Бањалука, можемо рећи да сви основци имају бесплатне књиге. Настојаћемо у будућности да нашу сарадњу подигнемо на још већи ниво“, закључио је Сакан.