Волонтери посјетили дјецу у “Кући радости”

КОТОР ВАРОШ, 8. ОКТОБРА – У оквиру обиљежавања Недјеље дјетета, волонтери Црвеног крста Котор Варош посјетили су малишане из Центра за породицу “Кућа радости” и обрадовали их слаткишима и прибором за цртање.

Секретар Општинске организације Црвеног крста Борислав Брборовић рекао је да је већина њихових активности усмјерена ка дјеци.

Мисија Црвеног крста није само социјално-хуманитарна дјелатност, него и његовање здравог начина живота, стварање здраве младе личности. Ми старији смо у обавези да им обезбиједимо услове за здраво и лијепо одрастање“, рекао је Брборовић.

Kuća radosti 2

Волонтери Црвеног крста дружили су се са дјецом учествујући у њиховој радионици посвећеној дјечијим правима и уједно им показали колико је важно у животу бринути се и помагати другима.

Циљ нам је да у сваком моменту заштитимо најмлађе од било каквог насиља и занемаривања, али и да сви радимо за радост сваког малишана, јер дјеца су наша будућност“, поручили су из которварошког Црвеног крста.

Kuća radosti 3

Ове године Недјеља дјетета се обиљежава од 7. до 13. октобра под слоганом “Моја седмица, моја година”.