Обавјештење у вези уписа новорођене дјеце у матичне књиге

КОТОР ВАРОШ, 18. МАРТА – У вези новонастале ситуације изазване вирусом корона, а у складу са препорукама Владе Републике Српске и инструкцијама Министарства управе и локалне самоуправе Републике Српске, Одсјек за послове пријемне канцеларије, МК и грађанска стања општине Котор Варош је послао допис директорима Основних школа са подручја општине и СШЦ „Никола Тесла“, у којем се тражи списак дјеце која се уписују у 1. разред основне/средње школе.

Инструкција ресорног министарства је да се дјеци која се уписују у 1. разред основног/средњег образовања изводи из матичних књига доставе путем поште, на адресу родитеља.

IMG-159b9ae1b86a4c933e305b5b00ec64e1-V

Из Одсјека позивају директоре школа да доставе спискове наведене дјеце како би могли приступити реализацији послова из њихове надлежности без директног контакта између службеника и странака.

Изводи из матичне књиге рођених су ослобођени од плаћања таксе.

Бројеви контакт телефона Матичне службе, путем којих странке могу добити потребне информације у вези уписа новорођене дјеце у матичне књиге, су 051/784-394 и 051/784-397.

IMG-b011554bd687e963cebd5cacfb5d0bbc-V