Трајно ријешити проблем гријања у спортској дворани

КОТОР ВАРОШ, 9. СЕПТЕМБРА – На данашњој редовној сједници Привредног савјета општине Котор Варош закључено је да је неопходно трајно ријешити проблем гријања у которварошкој спортској дворани, како би овај објекат добио употребну дозволу.

У наредном периоду је неопходно обезбиједити финансијска средства како би овај проблем био ријешен, односно како би корисници спортске дворане имали оптималне услове за одржавање тренинга и одигравање утакмица“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан.

IMG-4ebfd3f57336abddbfc35c1e308ce3c5-V

Секретар Подручне привредне коморе Александар Љубоја је рекао да су у току преговори на уређењу радиоице за практичну наставу која се налази иза зграде бившег радничког универзутета у Котор Варошу.

У току је поступак аплицирања овог пројекта за донаторска средства уз подршку Привредне коморе, а након разговора са Радованом Бајићем, предсједником Удружења послодаваца банкарско-финансијских и осигуравајућих организација Републике Српске и директором НЛБ банке, оптимистичан сам у погледу рјешавања овог проблема“, поручио је Љубоја.

Начелник Одјељења за привреду Срђан Ћорић је информисао чланове Привредног савјета о пословању привредних субјеката општине Котор Варош за 2019. годину, која је урађена у сарадњи са Привредном комором Републике Српске и АПИФ-ом, а на основу завршних рачуна 98 привредних субјекта.

IMG-aaeff6ee7a97919dd7acb8deb71e5ed5-V

Просјечна нето плата на подручју општине Котор Варош у 2019. години је износила 789 КМ, док је у Републици Српској 906 КМ.

Број запослених радника на подручју општине Котор Варош у 2019. години је повећан у односу на 2018. годину за 189 радника или за 3,45 %, а у односу на 2017. годину већи је за 319 радника или за 5,84 %.

Извоз је повећан у односу на 2018. годину за 8,61 %, а у односу на 2017. годину за 15,51 %. Увоз је у односу на 2018. годину повећан за 16,5 % док је у односу на 2017. годину повећан за 25,51 %.

Спољнотрговински салдо је негативан и мањи је у односу на 2018. годину за 11,7 %, а у односу на 2017. годину такође негативан годину и мањи за 10,5 %.

Према приказаним упоредним привредним показатељима привредни амбијент на подручју општине Котор Варош је повољнији у односу на већину општина у регији.