Усвојен буџет за наердну годину од 14,6 милиона КМ

КОТОР ВАРОШ, 28. ДЕЦЕМБРА – Одборници Скупштине општине Котор Варош усвојили су данас буџет за наредну годину од 14.600.000 КМ.

Усвојена је и одлука о начину извршењу буџета за наредну годину.

Одборници су једногласно прихватили и одлуку о утврђивању пореске стопе за опорезивање непокретности на подручју општине у висини од 0,06 одсто.

2

Локални парламент је усвојио и информације о стању јавне безбједности на подручју општине, о стању и одржавању локалних и некатегорисаних путева, о оствареним и инвестицијама у привредном и јавном сектору и о газдовању шумама на подручју општине.

Одборници су и подржали и информацију о реализованој прољећној сјетви, условима и припремама за жетву стрних жита у овој години.

3

Усвојене су информације о реализацији програма рада васпитно-образовних установа на крају школске 2022/2023. године и о извршеном упису ученика за школску 2023/2024. годину.