Мјештани Чепка домаћини бадњаку

КОТОР ВАРОШ, 5. ЈАНУАРА – Мјештани которварошког насеља Чепак ове године су домаћини бадњаку, а дочек је организован на Новом Насељу.

Badnjak 1

Након окупљања, бадњачка колона ће кренути кроз ужи центар града, да би се његовом освештању у присуству великог броја православних хришћана приступило у храму Рођења Пресвете Богородице у Котор Варошу.

Службама бденија и паљењем бадњака у православним храмовима најављује се Рођење Спаситеља, чији се долазак на свијет слави као почетак новог времена и као најрадоснији хришћански догађај.

Већина Которварошана ће Бадње вече провести у породичном окружењу окупљени око посне трпезе, а у раним јутарњим часовима ће походити храм Рођења Пресвете Богородице када је планиран Божићни уранак.