Снијег узроковао кварове на далеководима

КОТОР ВАРОШ, 19. АПРИЛА – Сњежне падавине на подручју општине Котор Варош су узроковале нестанак електричне енергије у већини мјесних заједница.

У которварошкој „Електродистрибуцији“ истичу да је влажан и тежак снијег проузроковао кварове на више далеководних праваца, а непроходан терен отежава рад екипа.

Тренутно три екипе отклањају кварове на подручју Масловара, Вагана, Забрђа и Врбањаца и за очекивати је да ће до краја дана комплетно подручје општине Котор Варош бити снабдијевено електричном енергијом.

Проблема има и са телефонским везама, а посебно је отежан саобраћај у мобилној телефонији.

Иако су све саобраћајнице проходне возачима се препоручује опрез због клизавог пута, а посебно преко планинских превоја и превоја Борје.