Усвојен приједлог буџета за идућу годину од 8.400.000 КМ

КОТОР ВАРОШ, 28. ДЕЦЕМБРА – Скупштина општине Котор Варош једногласно је усвојила данас приједлог буџета општине за идућу годину у износу од 8.400.000 КМ.

DSCN7455

Усвојен је и ребаланс овогодишњег буџета од 8.800.000 КМ, што је за 500.000 КМ више у односу на првобитно планирани буџет. Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан навео је да је ребаланс базиран на повећању непореских прихода. “Успјели смо да наплатимо спорна потраживања за посљедње двије године од Шумског газдинства `Врбања` по основу продаје дрвних шумских сортимената, чиме смо премашили првобитни план за 460.000 КМ”, рекао је Сакан. Он је истакао да се у наредној години очекују већи приходи од продаје општинског земљишта. За вршиоца дужности начелника Одјељења за привреду именован је Срђан Ћорић (СДС).

Одборници локалног парламента нису усвојили извјештај о пословању КП “Бобас” за 2016. годину.

Досадашњи одборник листе “СРС – Српска у сигурне руке” Драган Мијић од данас је одборник клуба ДНС, странке која у локалном парламенту сада има четири одборника.