Пољопривредници из Котор Вароша иду на сајам у Нови Сад

КОТОР ВАРОШ, 19. МАЈА – Из которварошког краја 50 пољопривредника отпутоваће вечерас на 85. Међународни сајам пољоприведе који се одржава у Новом Саду.

Одлазак пољопривредника организује општинска управа, која је обезбиједила бесплатан превоз за све заинтересоване пољопривреднике.

Цијена сајамске улазнице износи 10 КМ. Полазак аутобуса је планиран у вечерњим часовима, а током сутрашњег дана је предвиђен обилазак сајма и повратак. С обзиром да није планирано путовање кроз Хрватску пољопривредницима није потребан пасош, тако да могу да путују само са личном картом.

1489555_sajam-poljoprivrede-foto-tanjug-jaroslav-pap-3_ls

Биће то прилика да се которварошки пољопривредници на овој престижној сајамској манифестацији упознају са новим достигнућима у области пољопривреде и да размијене искуста са пољопривредницима из региона.

На Међународном сајму пољопривреде наступа 1.500 излагача из 30 земаља, а представљени су производи и услуге у области пољопривреде из 60 земаља.

Овогодишњи партнер сајма је Француска, која је и највећа пољоприведна сила у Европи.