Jaвни позиви за субвенцију пољопривредне производње

На основу Правилника o расподјели средстава за субвенцију пољопривредне производње, број: 06/7-33-8 /17, од 12.07..2017. године, и члана 59. Закона о локалној самоуправи (“Службени гласник Републике Српске”, број: 97/16) и члана 46. Статута општине Котор Варош („Службени гласник Општине Котор Варош” број: 3/14), начелник oпштине Котор Варош расписује:

ЈАВНИ ПОЗИВ
за субвенцију пољопривредне производње на подручју општине Котор Варош у 2017. години

1.ПРЕДМЕТ ПОЗИВА
а. Подстицаји за организовани откуп воћа
-Субвенција за предате количине воћа откупљивачима.
б. Подстицаји за пчеларску производњу–проширење и унапрјеђење производње:
-Субвенција за куповину опреме и репроматеријала у пчеларској производњи
-Субевнција пројекту „Жене у пољопривреди“.
в. Подстицаји за куповину пољопривредне механизације:
– Субвенцију за куповину пољопривредне прикључне механизације.

2. УСЛОВИ ЗА УЧЕШЋЕ НА ЈАВНОМ ПОЗИВУ
– да се пољопривредна производња, за коју се додјељује субвенција, налази искључиво на подручју општине Котор Варош
-да је подносилац захтјева за субвенцију пољопривредне производње власник или има уговор о закупу земљишта
-да је пољопривредни произвођач са мјестом пребивалишта у општини Котор Варош
-попуњен образац захтјева
-копија ЦИПС-ове личне карте
-копија текућег рачуна
-да је Удружење регистровано на територији општине Котор Варош;

3. ПОСЕБНИ УСЛОВИ ЗА ДОДЈЕЛУ СУБВЕНЦИЈА СУ;
а. За организовани откуп:
– Копије уговора са откупљивачима

– Копије откупних блокова са количинама откупљеног воћа.
б. За пчеларску производњу:
– Фискални рачун о куповини опреме,

– Фискални рачун о куповини репроматеријала сатних основа,рамова и погача, минимално 1000 комада по ставци;
– Рјешење о регистрацији Удружења (за пољопривредна Удружења која конкуришу);
– Изјава донатора о полазницама пчеларства у пројекту „Жене у пољопривреди“ (укључујући и текућих рачуна истих)

в. Подстицаји за куповину пољопривредне механизације:
– Фискални рачун куповине прикључне пољопривредне механизације на име подносиоца захтјева, односно носиоца пољопривредног газдинства.

4 . РОКОВИ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА НА ЈАВНИ ПОЗИВ
Рок за пријаву на Јавни позив је 30 дана од дана објвљивања

5. ОЦЈЕНА ПРИЈАВЕ
Оцјену пријава извршиће Комисија, која ће утврдити листу кандидата који испињавају све наведене услове, а обиласком терена ће се утврдити оправданост захтјева.Сви кандидати којим по овом Јавном позиву буду додијељена финансијска средства, добиће Одлуку начелника општине о висини субвенције за остварену производњу.

6. МЈЕСТО И НАЧИН ПОДНОШЕЊА ЗАХТЈЕВА

Попуњена пријава са потребном документацијом подноси се лично или путем поште на адресу: Одјељењу за привреду, општина Котор Варош,улица Цара Душана бб, 78220 Котор Варош.

7. ОСТАЛЕ ОДРЕДБЕ
Обрасци за пријаву на Јавни позив могу се добити у Пољопривредно савјетодавној служби општине или на web страници општине Котор Варош.
Неблаговремени и непотпуни захтјеви неће се узимати у разматрање.
Све додатне информације у вези јавног позива могу се добити у Пољопривредно савјетодавној служби општине Котор Варош или на телефон 051/783-292.
Јавни позив биће објављен на web страници општине Котор Варош, www.opstinakotorvaros.com, средствима Јавног информисања, огласној плочи општине Котор Варош и свим мјесним уредима.

Котор Варош, 19.09.2017. године
Начелник општине