Котор Варош центар обућарске производње у Српској

Министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Петар Ђокић посјетио је у Котор-Варошу Фабрику обуће “Дермал”, изразивши задовољство што је ова локална заједница центар обућарске производње у Републици Српској.

djokic3
djokic7
djokic6
djokic5
djokic4

Настојаћемо да власницима оваквих предузећа пружимо подршку у запошљавању, али и у извозу њихових производа“, нагласио је Ђокић. Власник Фабрике обуће “Дермал” Раденко Бубић упознао је Ђокића о активностима у овој години, те истакао да ће до краја августа бити запослено нових 50 радника, како би била урађена специјална обућа за традиционални фестивал “Октобарфест” у Минхену.

Фабрика обуће “Дермал” запошљава 230 радника, а производе извози у Њемачку. Женска популација чини 90 одсто радне снаге у овом предузећу.