Положени вијенци на споменик палим борцима

Делегација општинске организације СУБНОР-а Котор Варош положила је данас вијенце на споменик палим борцима у оквиру обиљежавања 9. маја – Дана побједе над фашизмом.

На Дан побједе вијенци и цвијеће су положени на спомен-костурницу палих бораца НОР-а и спомен-бисту народног хероја Раде Личине у Котор Варошу. Предсједник општинске организације СУБНОР-а Јово Трњак рекао нам је да ће у наредном периоду бити настављена активност на укључивању потомака бораца НОР-а, симпатизера и поштовалаца НОБ-а, да би се даље његовале тековине НОР-а и не и заборавиле жртве које су дате у борби против фашизма.

Полагању вијенаца су присуствовали представници Борачке организације и делегација Удружења пензионера, као и грађани Котор Вароша који су дошли да одају почаст погинулим жртвама фашистичког терора.

Са подручја ове општине у НОБ-у је учествовало 900 бораца, од којих је 162 погинуло на фронтовима широм Југославије.