Проходни путеви ка Бањалуци и Добоју

На подручју општине Котор-Варош ситуација настала због поплава се полако смирује, а од прије два часа проходни су путни правци ка Бањалуци и Добоју.
Водостај ријеке Врбање која је излила из корита опао је за 1,20 метара, вода се са градског трга повукла у корито ријеке, а највећи проблем тренутно представља прекид мобилне телефоније.

У Административној служби општине Срни је речено да је због прекида телефонских линија отежана координација активности служби на терену, али да су и поред тога за грађане у поплављеним дијеловима општине Забрђе, Ободник, Грабовица, Шипраге, Крушево Брдо обезбијеђени пакети хране и воде.

Претходног дана из најугроженијих дијелова општине становништво је евакуисано, а још су недоступна подручја Новог Села гдје је поплављено 15 домаћинстава, а угрожено је и становништво у Товладићу којем је немогуће прићи због велике количине воде.

Водоснабдијевање Котор-Вароша је редовно, а још се чекају налази о исправности воде, о чему ће грађани бити благовремено обавијештени.

Мостови на подручју Мјесне заједнице Грабовица је однијела ријека Врбања, а на подручју Мјесне заједнице Шипраге ситуација је критична јер су однесени мостови на рјечици Црквена.

Штете од поплава су огромне, а за сада се зна да је купалиште Бјелине потпуно уништено.

Општину Котор-Варош данас су посјетили предсједник Народне скупштине Републике Српске Игор Радојичић и министар финансија Зоран Тегелтија.