У Масловарама одржана прва ревијална џипијадa

Котор Варош – У организацији Ловачког удружења “Јеловка” и Ауто-мото клуба “Борци – Борја” Масловаре у овом которварошком мјесту одржана је прва ревијална “џипијада”, која је окупила више од 30 учесника у три категорије.

На првој џипијади у Масловарама учествовали су такмичари из Бањалуке, Челинца, Прњавора, Теслића, Добоја и Котор Вароша.

Након ревијалне вожње кроз шуму у дужини од 20 километара, гдје су возачи показали завидно знање, услиједио је испит спретности. Најбоље вријеме у конкуренцији кросера имао је Жељко Милаковић из Бањалуке, док је његов суграђанин Синиша Вуковић био најбржи и најспретнији у конкуренцији 20 џипова.

Вуковић је рекао Срни да је организација “џипијаде” била на завидном нивоу и да су нијансе одлучивале о побједнику у његовој конкуренцији. У категорији теренских камиона прво мјесто је освојио Раде Нијемчевић из Шипрага.

Према ријечима предсједника Ловачког удружења “Јеловка” Масловаре Слободана Жупљанина, ова манифестација постаће традиционална и од наредне године ће имати међународни карактер.

Наредна жџипијадаж треба да се одржи у оквиру Которварошког културног љета, јер један дио манифестација треба пренијети на рурална подручја, посебно у Масловарама, а све с циљем промоције туристичких потенцијала ове мјесне заједнице и општине Котор-Варош“, истакао је Жупљанин, који је је и уручио пехаре и дипломе најуспјешнијим појединцима.

Начелник општине Котор-Варош Далибор Вучановић истакао је да ће локална заједница увијек пружити подршку оваквим манифестацијама, које окупљају спортисте и заљубљенике у природу, а уједно доприносе промоцији туризма.

Захваљујући максималним мјерама безбједности и озбиљности такмичара прва жџипијадаж је прошла без инцидената.