Волонтери из САД-а у акцији чишћења купалишта “Бјелине”

КОTОР ВАРОШ, 3. СЕПTЕМБРА – У организацији фондације Мозаик, америчке организације Дилојт из Сједињених америчких држава и општине Котор Варош, данас је започела прва Фаза чишћења и уређења градског купалишта Бјелине. У акцији су учествовали волонтери из САД-а и чланови Омладинске банке, који су упркос временским неприликама успјели покупити отпад са обала ријеке Врбање.

38 консултаната из Дилојта (Deloitte) из САД-а већ седам дана борави у БиХ и један од приоритета у њиховом раду је акција уређења и чишћења купалишта у Котор Варошу. Приликом посјете овом граду увјерили су се у којој мјери су мајске поплаве уништиле поједине објекте, а поготово су девастиране “Бјелине”, окупљалиште младих у љетним мјесецима.
Директор програма фондације Мозаик Жељко Пауковић нам је рекао да ће у сарадњи са општином Котор Варош градско купалиште бити уређено и да ће наредна акција, која је планирана за десет дана, бити реализована заједно са волонтерима из Котор Вароша.
Неопходно је уредити одбојкашко игралиште, поправити клупе и столове које је набујала Врбања у знатној мјери оштетила, уредити пјешачку стазу, а све то уз помоћ механизације коју смо обезбиједили“, истакао је Пауковић.
Расел Гонг, волонтер из САД-а, је рекао  да су он и његови другови спријечени због временских неприлика да заврше акцију уређења купалишта “Бјелине” у потпуности, али је изразио увјерење да ће наредна акција оправдати очекивања.
Ми смо у БиХ са задатком да заједно са фондацијом Мозаик допринесемо развоју наше заједничке стратегије, да својим знањем и експертизом помогнемо фондацији у реализацији одређених пројеката, аједна од њих је и уређење купалишта у Котор Варошу“, нагласио је Гонг.
фондација Мозаик је партнер са општином Котор Варош од 2010. године у имплементацији програма Омладинске банке, а та сарадња је проширена кроз реализацију и заједничко Финансирање пројекта чишћења и уређења градског купалишта.